Kung Fu Late Night hver lørdag og ny torsdags klub

Kung Fu Late Night hver lørdag fra 22.00 til sent

Vores månedlige danselørdag Kung Fu Late Night, hvor vi har holdt længere åbent, har været en stor succes. Så nu holder vi Late Night hver lørdag fra kl. 22.30 til 04.00. Vi fjerner hver lørdag bordene foran Dj-pulten, så der altid er chance for en lille svingom, mellem sjusserne i baren.

Det bliver med et blandet DJ crew, som mest af alt, sørger for at skabe privatfest-hygge-danse stemning = Kung Fu Izakaya stemning. Babooshka Twins der startede hele balladen slipper Kung Fu ikke, og de vil stadig komme et par gange om måneden. Nogle gange som tvillingerne og andre gange sammen med deres dj fætre og kusiner.

Ny torsdagsklub går i luften 1 oktober.
Torsdag den 1. oktober starter vi med en månedlig klub. De to garvede DJ’s Ebu og Backhause står for den laid back stemning der vil præge den første torsdag hver måned. De vil spille fra kl. 21.00 til kl. 02.00.
Kom ned og spis god japansk mad, nyd vores cocktails og øl, mens du hygger i baren og stadig er frisk til en god arbejdsdag om fredagen. (Har du fri dagen efter eller trænger du bare til at feste, drikke og danse er der ingen der stopper dig;-)

This entry was posted on onsdag, september 23rd, 2009 at 2:18 pm and is filed under Uncategorized. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply